Tabletki Keton Malinowy

Tabletki Keton Malinowy stały się bardzo popularne stosunkowo niedawno, za sprawą programu telewizyjnego jednego z czołowych amerykańskich dietetyków dr’a Oz’a.

Ketony malinowe – czym są?
Związek nazywany ketonami malinowymi jest naturalnie występującym, w owocach maliny, polifenolem o silnych właściwościach przeciw-utleniających. Jest to związek aromatyczny, odpowiadający za charakterystyczny smak oraz zapach malin. Stosowany jest powszechnie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Dopiero od niedawna zaczęto prowadzić badania nad jego zastosowaniem w procesie odchudzania.

Jak działają ketony malinowe?
Ketony malinowe wykazują działanie wspomagające metabolizm. To możliwe, ponieważ oddziałują na poziom hormonu polipeptydowego adiponektyny, który jest produkowany i wydzielany do krwi przez komórki tłuszczowe. Adiponektyna posiada właściwości regulujące metabolizm, a szczególnie przemianę glukozy i tłuszczów – we krwi osób szczupłych znajduje się wyższe stężenie tego hormonu, a tym samym posiadają one lepszą przemianę materii. Przyjmowanie tabletek zawierających ketony malinowe podnosi stężenie adiponektyny we krwi. Ketony malinowe oddziałują również na wydzielanie hormonu noradrenaliny wspomagającego metabolizm tłuszczów. Noradrenalina, która nazywana jest także „hormonem stresu”, wykazuje właściwości stymulujące układ nerwowy oraz przyspieszające przepływ krwi, podnosząc nieznacznie temperaturę organizmu. Wspomaga to dodatkowo metabolizm, powodując spalanie zgromadzonych tłuszczów, aby organizm mógł uzyskać niezbędną energię. Dlatego u osób z nadwagą i otyłością możliwe jest uzyskanie zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej nawet podczas 2-tygodniowej kuracji z zastosowaniem ketonów malinowych.

Badania nad skutecznością ketonów malinowych
Ketony malinowe wzbudziły większe zainteresowanie badaczy w roku 2005. Wtedy to grupa naukowców z Japonii pod kierownictwem dr’a Morimoto prowadziła doświadczenia nad skutecznością tych związków w procesie odchudzania, a konkretnie lipolizy – procesu rozkładu trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Badania te wykazały, że w ciągu regularnego stosowania u zwierząt laboratoryjnych przez 10 tygodni, środków z ketonami malinowymi, można uzyskać średni spadek objętości tkanki tłuszczowej do 17%.

Analogiczne wnioski dały kolejne badania prowadzone przez dr’a Hectora Lopeza z Centrum Nauk Stosowanych o Zdrowiu w Stow, Ohio, USA. Badania prowadzone były przez 8 tygodni na grupie 45 ochotników i dały wyniki:

  • średni spadek masy ciała: -2,0% – 0,5%,
  • średni spadek masy tłuszczowej: -7,8%
  • wzrost beztłuszczowej masy ciała: +3,4%
  • zmniejszenie obwodu pasa: -2,0%
  • zmniejszenie obwodu w biodrach: -1,7%

W trakcie badań krwi uczestników prowadzonych w czasie badań zauważono zwiększenie poziomu stężenia leptyny – związek odpowiedzialny za procesy metaboliczne, oraz zmniejszenie poziomu rezystyny – wyzwalającej insulinooporność komórek i stymulującej do gromadzenia lipidów. Regularne pomiary krwi oraz inne badania diagnostyczne nie dały wyników wskazujących na skutki uboczne stosowania tabletek zawierających ketony malinowe.

Ketony malinowe a świeże maliny – czy dają takie same efekty?
Wydawałoby się, że zamiast tabletek zawierających ketony malinowe można po prostu regularnie zjadać porcję malin. Niestety, nie jest to tożsame źródło ketonów malinowych.

Przede wszystkim maliny nie zawierają wystarczającej ilości związku aktywnego, dlatego aby zaopatrzyć organizm w potrzebną dawkę ketonów, należałoby zjeść dziennie kilkaset kilogramów malin – 1mg ketonów możemy pozyskać z 1kg świeżych owoców. Znacznie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem są tabletki zawierające wysokie stężenie ketonów malinowych. Zawierają one od 200 mg do 300 mg tego związku, co pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w odchudzaniu w szybkim tempie.

Dlaczego warto wybrać ketony malinowe?

  • ketony malinowe powodują regularne zmniejszanie się objętości tkanki tłuszczowej i zapobiegają odkładaniu się jej w przyszłości – brak efektu Jo-Jo
  • tabletki zawierające ketony malinowe mogą przyczynić się do utraty nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia
  • ketony malinowe są środkiem naturalnym, a ich przyjmowanie nie wykazuje skutków ubocznych
  • tabletki z ketonami malinowymi są obecnie najczęściej poszukiwanymi i kupowanymi środkami na odchudzanie w USA i Wielkiej Brytanii

Dzięki przytoczonym wynikom badań i opisanym działaniom ketonu malinowego, łatwiej będzie podjąć decyzję o zastosowaniu kuracji odchudzającej z wykorzystaniem preparatu zawierającego jego ekstrakt. Medyczne i naukowe potwierdzenia skuteczności sprawiają, że są to preparaty zasługujące na najwyższe zaufanie. Na koniec pozostaje jedynie życzyć jak najlepszych efektów podczas pozbywania się zbędnych kilogramów z zastosowaniem tabletek zawierających w swoim składzie ketony malinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>